Er du vår nye Head of QA?Oslo

Om oss
Forte Digital har på kort tid blitt et av de sterkeste digitale kompetansehusene i Norge, med mange dyktige konsulenter og spennende prosjekter.
Vi tilbyr våre ansatte å jobbe med moderne teknologi, prosjekter der man får jobbe i tverrfaglige team med forte-kolleger og ikke minst fokus på å bygge fra scratch.
I Forte Digital er vi opptatt av fagutvikling, kunnskapsdeling, kreativitet, innovasjon og fellesskap.
Om Teamet
QualityAssurance avdelingen består i dag av 11 personer, alle med ulik erfaring og kompetanse. Det er både testledere, tekniske testere samt utviklere med kvalitetsfokus.
Et av fjorårets store prosjekter for avdelingen var å lage og gjennomføre Software QualityAcademy Foundation for første gang. Det er en ukes opplæring i grunnleggende testfag som tilbys alle graduates i Forte Digital.
Du kan lese mer om akademiet ved å klikke her

Om rollen
Som Head of Quality Assurance er du overordnet ansvarlig for alle konsulenter tilknyttet QA-avdelingen i Forte Technology. Dette innebærer også å ha oversikt over kundebehov, og koble rett kompetanse til riktig prosjekt og til riktig kunde.
Du vil ivareta og videreutvikle avdelingen, medarbeidere og deres faglige kompetanse ut ifra markedstrender, strategier og kundebehov. Du vil også bistå på å selge ut kompetanse fra teamet til relevante kunder. Med dette vil du også samarbeide tett med øvrige avdelingsledere i Forte Technology og delta i møter med ledergruppen.
Hvem er du?
- Du har flere års ledererfaring (gjerne fra konsulentbransjen)
- Du har erfaring med test som fag, samt stort engasjement og interesse for dette
- Har god forståelse for mulighetene som ligger i dagens- og fremtidens bruk av teknologi
- Du har en tydelig strategi og visjon for hvordan avdelingen skal bygges videre
- Du har relevant høyere utdanning (relevant arbeidserfaring kan kompensere for dette)
- Motiveres av folk, lever for kunnskapsdeling og mener at et godt teknologimiljø er tuftet på utvikling av hverandre
- Har gøy grad av gjennomføringsevne og en strukturert tilnærming
- Du har gode kommunikasjonsevne

Godt faglig miljø
Med fokus på kompetanseheving (fagdager på huset annenhver torsdag)
Et annerledes konsulentselskap
Vi bygger en kultur der alle ansatte skal føle seg hjemme
Stabile kunder med lang horisont
Vi skal være en langsiktig strategisk samarbeidspartner for våre kunder
6 uker ferie
Du får en ekstra ferieuke, dekket treningsavgift og gode forskringsvilkår
Landsted i Frankrike til disposisjon
Flott, stor eiendom i Frankrike litt sør for Bordeaux
Internasjonalt miljø
Med kontorer i Oslo, Krakow, København og Berlin
Sosialt miljø
Med turer, middager og en rekke aktivitetsgrupper som buldring, golf, klatring, fotball og vingruppe
Flotte kontorer
Nye kontorer litt utenom det vanlige rett ved slottsparken med egen kokk, treningsrom og gode fasiliteter
Kontakt oss
Lene Marie Wilhelmsen
Nina Marie Wahl
Søk denne stillingen
Søk på denne stillingen ved å sende oss en e-post med CV og en kort søknad. Det er fint om du bruker navnet på denne stillingen som tittel i e-posten.
Felt markert med * er obligatorisk